W dniach od 23 do 25 sierpnia 2013 roku Stowarzyszenie Alternatywa Chabówka uczestniczyło w XIII Jarmarku Podhalańskim w Nowym Targu, a także wraz z innymi instytucjami i organizacjami objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Celem udziału w tej corocznej imprezie było rozpropagowanie działalności Stowarzyszenia, a także promocja rodzimych twórców i produktów. Główny nacisk na formę wystawienniczą położony był na malarstwo na szkle i witraż (Alicja Sokołowska-Łukaszka) oraz drewniane rękodzielnicze parasole (Rafał Zając i Mariusz Łukaszka). Nie zabrakło także ręcznie robionych obrusów i serwetek (Renata Wdówka) oraz pasteli na papierze (Iwona Florczyk). Sukcesem było ogromne zainteresowanie pracami oraz wiele nowych, cennych kontaktów, które w przyszłości zaowocują współpracą (np. z utytułowanym rzeźbiarzem ze Słowacji panem Miloslawem Semancikiem). Uwagę zwiedzających przyciągała ciekawa ekspozycja oraz niepowtarzalność prezentowanych dzieł. Hitem wśród dzieci okazał się stary telewizor, w którym umieszczony został namalowany na szkle kot Filemon. Zwiedzający mogli dowiedzieć się wiele na temat techniki malowania na szkle, sposobu tworzenia malowanych witraży, jak również zapoznać się z atrakcjami naszej miejscowości. Trzeciego dnia gwoździem programu zostały ogromne, drewniane parasole z Chabówki.

Chylimy czoła przed wszystkimi uczestnikami (a było ich ponad 40) i gratulujemy pomysłów i oraz ciekawych prac. Różnorodność prezentowanych przedmiotów była ogromna.

Z sentymentem wspominamy cudowny występ pani Meli Koteluk, która zachwyciła profesjonalnym i magicznym koncertem .

Za rok ruszymy z większą ofertą wystawienniczą. Mamy nadzieję, że skorzysta na tym jeszcze więcej twórców z Chabówki. Zapraszamy zatem do współpracy.

Do zobaczenia za rok

 

ADRES DO GALERII DNIA PIERWSZEGO NA STRONIE GOOGLE+

 

ADRES DO GALERII DNIA DRUGIEGO NA STRONIE GOOGLE+

 

ADRES DO GALERII DNIA TRZECIEGO NA STRONIE GOOGLE+

 

====================================================================================